Post by Wisdom Welsh/Alicia on Mar 16, 2012 10:33:34 GMT -5
Wisdom Welsh järjestää tallillaan ensimmäiset NJ:n alaiset näyttelynsä! Näyttelyt ovat kaikille avoimet eli mukaan vaan! Aiempaa kokemusta ei tarvita. Kilpailupaikalla toimii pienimuotoinen buffet.
→ Kilpailupäivä on 20.01.2012, viimeinen osallistumispäivä 18.01.2012
→ Kilpailupaikkana toimii Wisdom Welsh
→ Vastuuhenkilönä toimii Alicia E. wisdomwelsh@luukku.com
→ Kilpailut ovat avoimet kaikille!
Rajoitukset
→ Luokkiin otetaan enintään 12 osallistujaa
→ 1 hevonen / esittäjä / luokka
→ Luokkiin 8 ja 9: 2 hevosta / esittäjä / luokka
→ Näyttelyiden rajoitus: 10 hevosta / omistaja / näyttelyt
Osallistuminen
→ Lähetä osallistuminen sähköpostitse osoitteeseen wisdomwelsh@luukku.com otsikolla NJ muodossa:
Luokka numero (rivinvaihto)
Ponin esittäjä - [*url=http://osoite.htm]Hevosen virallinen nimi[/url*]
→ Poista tähdet!
→ Samaan luokkaan tulevat saman luokkaotsikon alle
Luokat
1. Ratsuponit 12/12 T Luokkaan ei saatu tuomaria...
2. New forestnponit 12/12 T Luokkaan ei saatu tuomaria...
3. Connemarat 8/12 tuomaroi: ?
4. Welsh ponit 7kaikki sektiot) 12/12 T Hanna M-T. virtuaali@kerppa.net
5. Gotlanninrussponit 7/12 tuomaroi: Isla P. isla.virtuaaliset@gmail.com
6. Muut ponit 12/12 T Hanna M-T. virtuaali@kerppa.net
7. Varsat yo rodut (aikuiskuvilla!) 12/12 T Hanna M-T. virtuaali@kerppa.net
8. Maitovarsat yo rodut (maitovarsan kuvilla!) 12/12 T Isla P. isla.virtuaaliset@gmail.com
9. Nuoret varsat yo rodut (nuoren varsan kuvilla!) 9/12 Isla P. isla.virtuaaliset@gmail.com
Tulokset(ei vielä kaikissa luokissa):
Huom! Luokkia 1, 2 ja 3 ei arvostella, eikä kommentoida. Ilmoitan hevosten omistajille henkilökohtaisesti mikäli tuomari saadaan vielä hankittua.
1. Ratsuponit
Mei Shiratori - Ruby Rose Celt
rio - Painswick Gingerlimit
Daivive - Winterset
Tilli - Uniq Pemberley
josh - Ithel Artaith
Ipsu - Jamie Micky
idam - Benjamin Dex
annsku - Wyonna of Krofnock
Mariella - Secoya Ralsty Wal
Frida - Hotroddin's Zippo
Jannica - A.D. Emmaliina
Christa Dakota Cyprus
2. New forestinponit
Nenna - Nerian Roxanne
Mei Shiratori - Tiptoe Kiss
Snifffe - Stjärnfall's Dappy
yersinio - Denton
Ipsu - Backens Master
idam - Colorado Roulet
annsku - Baloo's Leanna
Frida - Maraca
Heini H. - Nerian Hippy Shake
Jenny K - Nerian Applepop
Huttis - Jefton's Kelsey
Soneü - Fame's Fortunate
3. Connemarat
Nenna - Ailbhe
Daivive - Jefton's Alayna
Snifffe - Lochdainn Caoimhe
yersinio - Callahan
Cery - Strandhill Jane
Ipsu - Jefton's Cady
annsku - Mallaidh Brion
Jannica - A.D. Son O'Mine
weem - Duchess Fionna
vrieng. - Sugars Mask Copper
4. Welsh ponit
LKV1 Zeph Sonia irtoSERT, JS
LKV2 Llygedyn Drystan irtoSERT, JS
LKV3 Cedion Arglwydd irtoSERT, JS
LKV4 Rhoscfflach Ffarwel Haf KUMA, JS
LKV5 Hywarrd Caerwyn KUMA, JS
6. Hallows Mistletoe KUMA, JS
7. Llweillyn Miss U JS
8. Hidden Highness JS
9. Dam-Di-Daa
10. Ffia Dawn
HYL
Grand Stand Man WW (kuvien poni on kimo, ei hiirakko)
Crwydryn Seren (sivut eivät toimi)
5. Gotlanninrussit
LKV1: Solregn SWE IRTOSERT, JS
LKV2: Svärjades Moritz IRTOSERT, JS
LKV3: Ingalill B IRTOSERT, JS
Stens Polka KUMA, JS
Blanca v. Tinu JS
Hjärtlig Taiga JS
KON Heavy Metal JS
6. Muut ponit
LKV1 Colorado irtoSERT, JS
LKV2 Shaki v.s. Zambo irtoSERT, JS
LKV3 Vindillan irtoSERT, JS
LKV4 Rocce v Synvilla KUMA, JS
LKV5 Aubergine Delilah KUMA, JS
6. Lachlan of Swildie KUMA, JS
7. Di Chester KUMA, JS
8. Brandyce KUMA, JS
9. Winter Madness JS
10. Icaros Crow JS
11. Härdellin Minea JS
12. Luminous Intensity JS
7. Varsat yo rodut (aikuiskuvilla!)
LKV1 Shaelyn S.H. Pearl irtoSERT, JS
LKV2 Penrhyn Blaidd Callahan irtoSERT, JS
LKV3 Llygedyn Draen Llwynai irtoSERT, JS
LKV4 Llygedyn Dwynwen KUMA, JS
LKV5 Cymrod Bay Princess KUMA, JS
6. Ain't Misbehavin KUMA, JS
7. Riot Honeymine KUMA, JS
8. Criallt Afonydd KUMA, JS
9. Aelwen Escorant JS
10. Nerian Nightlight (jalat osittain eva)
11. Little Sunbeam HIP HIP
8. Maitovarsat yo rodut (maitovarsan kuvilla!)
LKV1: Gwalch Darren KUMA
LKV2: Breathtaking Ni KUMA
LKV3: Nerian Whoopsy Daisy KUMA
LKV4: Deana Ni KUMA
LKV5: Sagremor S.H. Phelot KUMA
Lättlurad HIP KUMA
Shinou S.H. Pruun
Harmony Dawn
A.D. Abbeyfield Tikity Boo
Nerian Happy Jake
A.D. Puzzle Pepe
Aidan Mayda HYL (hevosella ei maitovarsakuvia)
9. Nuoret varsat yo rodut (nuoren varsan kuvilla!)
LKV1: Nerian Goodbad'n'ugly KUMA
LKV2: Adanna FK KUMA
LKV3: Nerian Oh Wow Showboy KUMA
LKV4: Suwan S.H. Pii KUMA
Emrys v.d. Cadwr KUMA
Sían S.H. Prion
A.D. Marco Oliver
Oll Ways de Jax AD
Classy Socker HYL (puutteellinen ikääntyminen)
→ Kilpailupäivä on 20.01.2012, viimeinen osallistumispäivä 18.01.2012
→ Kilpailupaikkana toimii Wisdom Welsh
→ Vastuuhenkilönä toimii Alicia E. wisdomwelsh@luukku.com
→ Kilpailut ovat avoimet kaikille!
Rajoitukset
→ Luokkiin otetaan enintään 12 osallistujaa
→ 1 hevonen / esittäjä / luokka
→ Luokkiin 8 ja 9: 2 hevosta / esittäjä / luokka
→ Näyttelyiden rajoitus: 10 hevosta / omistaja / näyttelyt
Osallistuminen
→ Lähetä osallistuminen sähköpostitse osoitteeseen wisdomwelsh@luukku.com otsikolla NJ muodossa:
Luokka numero (rivinvaihto)
Ponin esittäjä - [*url=http://osoite.htm]Hevosen virallinen nimi[/url*]
→ Poista tähdet!
→ Samaan luokkaan tulevat saman luokkaotsikon alle
Luokat
1. Ratsuponit 12/12 T Luokkaan ei saatu tuomaria...
2. New forestnponit 12/12 T Luokkaan ei saatu tuomaria...
3. Connemarat 8/12 tuomaroi: ?
4. Welsh ponit 7kaikki sektiot) 12/12 T Hanna M-T. virtuaali@kerppa.net
5. Gotlanninrussponit 7/12 tuomaroi: Isla P. isla.virtuaaliset@gmail.com
6. Muut ponit 12/12 T Hanna M-T. virtuaali@kerppa.net
7. Varsat yo rodut (aikuiskuvilla!) 12/12 T Hanna M-T. virtuaali@kerppa.net
8. Maitovarsat yo rodut (maitovarsan kuvilla!) 12/12 T Isla P. isla.virtuaaliset@gmail.com
9. Nuoret varsat yo rodut (nuoren varsan kuvilla!) 9/12 Isla P. isla.virtuaaliset@gmail.com
Tulokset(ei vielä kaikissa luokissa):
Huom! Luokkia 1, 2 ja 3 ei arvostella, eikä kommentoida. Ilmoitan hevosten omistajille henkilökohtaisesti mikäli tuomari saadaan vielä hankittua.
1. Ratsuponit
Mei Shiratori - Ruby Rose Celt
rio - Painswick Gingerlimit
Daivive - Winterset
Tilli - Uniq Pemberley
josh - Ithel Artaith
Ipsu - Jamie Micky
idam - Benjamin Dex
annsku - Wyonna of Krofnock
Mariella - Secoya Ralsty Wal
Frida - Hotroddin's Zippo
Jannica - A.D. Emmaliina
Christa Dakota Cyprus
2. New forestinponit
Nenna - Nerian Roxanne
Mei Shiratori - Tiptoe Kiss
Snifffe - Stjärnfall's Dappy
yersinio - Denton
Ipsu - Backens Master
idam - Colorado Roulet
annsku - Baloo's Leanna
Frida - Maraca
Heini H. - Nerian Hippy Shake
Jenny K - Nerian Applepop
Huttis - Jefton's Kelsey
Soneü - Fame's Fortunate
3. Connemarat
Nenna - Ailbhe
Daivive - Jefton's Alayna
Snifffe - Lochdainn Caoimhe
yersinio - Callahan
Cery - Strandhill Jane
Ipsu - Jefton's Cady
annsku - Mallaidh Brion
Jannica - A.D. Son O'Mine
weem - Duchess Fionna
vrieng. - Sugars Mask Copper
4. Welsh ponit
LKV1 Zeph Sonia irtoSERT, JS
LKV2 Llygedyn Drystan irtoSERT, JS
LKV3 Cedion Arglwydd irtoSERT, JS
LKV4 Rhoscfflach Ffarwel Haf KUMA, JS
LKV5 Hywarrd Caerwyn KUMA, JS
6. Hallows Mistletoe KUMA, JS
7. Llweillyn Miss U JS
8. Hidden Highness JS
9. Dam-Di-Daa
10. Ffia Dawn
HYL
Grand Stand Man WW (kuvien poni on kimo, ei hiirakko)
Crwydryn Seren (sivut eivät toimi)
5. Gotlanninrussit
LKV1: Solregn SWE IRTOSERT, JS
LKV2: Svärjades Moritz IRTOSERT, JS
LKV3: Ingalill B IRTOSERT, JS
Stens Polka KUMA, JS
Blanca v. Tinu JS
Hjärtlig Taiga JS
KON Heavy Metal JS
6. Muut ponit
LKV1 Colorado irtoSERT, JS
LKV2 Shaki v.s. Zambo irtoSERT, JS
LKV3 Vindillan irtoSERT, JS
LKV4 Rocce v Synvilla KUMA, JS
LKV5 Aubergine Delilah KUMA, JS
6. Lachlan of Swildie KUMA, JS
7. Di Chester KUMA, JS
8. Brandyce KUMA, JS
9. Winter Madness JS
10. Icaros Crow JS
11. Härdellin Minea JS
12. Luminous Intensity JS
7. Varsat yo rodut (aikuiskuvilla!)
LKV1 Shaelyn S.H. Pearl irtoSERT, JS
LKV2 Penrhyn Blaidd Callahan irtoSERT, JS
LKV3 Llygedyn Draen Llwynai irtoSERT, JS
LKV4 Llygedyn Dwynwen KUMA, JS
LKV5 Cymrod Bay Princess KUMA, JS
6. Ain't Misbehavin KUMA, JS
7. Riot Honeymine KUMA, JS
8. Criallt Afonydd KUMA, JS
9. Aelwen Escorant JS
10. Nerian Nightlight (jalat osittain eva)
11. Little Sunbeam HIP HIP
8. Maitovarsat yo rodut (maitovarsan kuvilla!)
LKV1: Gwalch Darren KUMA
LKV2: Breathtaking Ni KUMA
LKV3: Nerian Whoopsy Daisy KUMA
LKV4: Deana Ni KUMA
LKV5: Sagremor S.H. Phelot KUMA
Lättlurad HIP KUMA
Shinou S.H. Pruun
Harmony Dawn
A.D. Abbeyfield Tikity Boo
Nerian Happy Jake
A.D. Puzzle Pepe
Aidan Mayda HYL (hevosella ei maitovarsakuvia)
9. Nuoret varsat yo rodut (nuoren varsan kuvilla!)
LKV1: Nerian Goodbad'n'ugly KUMA
LKV2: Adanna FK KUMA
LKV3: Nerian Oh Wow Showboy KUMA
LKV4: Suwan S.H. Pii KUMA
Emrys v.d. Cadwr KUMA
Sían S.H. Prion
A.D. Marco Oliver
Oll Ways de Jax AD
Classy Socker HYL (puutteellinen ikääntyminen)